HAMMARÖ BRUKSHUNDKLUBB

Inspirationsföreläsning med Heidi Billkvam

heidi

Utbildningssektorn har nöjet att kunna bjuda in till en inspirerande föreläsning med Heidi Billkvam. Denna går av stapeln tisdagen den 10 november kl. 19:00 och ämnet för kvällen är ”Samspel på plan”.

Alla medlemmar är välkomna att anmäla sig men då föreläsningen är en del i klubbens vidareutbildning av instruktörer och assistenter ges dessa förtur vid begränsade platser. Först till kvarn gäller! Anmäler dig gör du via mail: utbildning@hammarobrukshundklubb.se

Inbjudan

Heidi är en frisk fläkt från vårt grannland i väst och är idag verksam på sin gård Kronbacken utanför Kil. Hon har tävlat/tävlar både lydnad och vallning på internationell toppnivå och hennes vall- och lydnadskurser är oerhört populära bland utövare i både Norge och Sverige. Heidi tränar och tävlar idag främst vallning med sina bordercollies.

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *