HAMMARÖ BRUKSHUNDKLUBB

Möte beträffande organisationsförändringar

Svenska Kennelklubben (SKK) beslutade 2015 att se över sin organisation. En utredning har gjorts och de organisationsförändringar som nu föreslås kommer att få konsekvenser även för SBK:s lokalklubbar. Klubbar och medlemmar har nu möjlighet att svara på en enkät med anledning av förslaget och styrelsen bjuder därför in intresserade medlemmar till ett möte onsdagen 29 mars kl. 19:00. Vi kommer att gå igenom förslaget och Svenska Brukshundklubbens förbundsstyrelses svar på enkäten. Möjlighet ges också att komma med synpunkter inför klubbens svar på enkäten. Vi bjuder på kaffe och kaka. Välkomna. Ps, Om ni vill läsa mer redan nu hittar ni alla info i länken nedan.

Info på SBK:s hemsida

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *