HAMMARÖ BRUKSHUNDKLUBB

Medlemsmöte 2 maj

Även om det en dag som denna, när det snöblandade regnet yr och de gråa molnen hänger tunga, inte känns som vår, så är våraktiviteterna så som tävlingar och kurser i full gång ute på brukshundklubbarna i landet. Så även på vår klubb!

TISDAGEN den 2 maj kl.19:00 är det dags för vårens medlemsmöte på klubben med information om den löpande verksamheten och vad som är på gång på klubben. Det finns också möjligheter att ta upp frågor och funderingar man har kring verksamheten. Som medlem i en brukshundklubb har du som enskild medlem stor möjlighet att påverka – så ta dessa tillfällen i akt att göra din röst hörd 🙂

Denna gång kombinerar vi dessutom medlemsmötet med utbildningsmöte för våra instruktörer.

Klubben bjuder på lite kvällsfika!

Varmt välkomna alla medlemmar!

Lämna en kommentar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *